AGROTEC Uluslararası Tarım Fuarı Gölbaşı Eylül '23

           

Shark Havacılık olarak katılım sağladığımız, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde gerçekleşen 26. AGROTEC Uluslararası Tarım Fuarı’nda tarımsal ilaçlama için kullanılan dronlarımız büyük bir ilgi ile karşılandı.

Shark Havacılık olarak stant açarak, çiftçilere büyük kolaylık sağlayan dronları tanıtık. Fuarda tarım sektörüne yönelik ürünler ve gelişmeleri sergiledik. Dikkat çeken ürünlerden biri de tarımsal ilaçlamada kullanılan dronlar’ımızdı. Fuarda ziyaretçilere, dronların sağladığı faydalar anlatıldı.

Fuarda basın kuruluşlarına röportaj veren Genel Müdürümüz Gürhan Ünses:

“İlaçlama işlemi sırasında çiftçilerimizin ciddi su tüketimi yapması da dikkate değer bir konudur. Ancak, zirai ilaçlama dronları ve insansız hava araçları, su tüketimini önemli ölçüde azaltmaktadır. Örneğin, bir dönüme uygulanan ilaçlama için çiftçilerimiz genellikle 80-90 litre su kullanmaktadır. Ancak, zirai ilaçlama dronları, teknik alt yapıları ve kullandıkları son teknoloji ekipmanlar sayesinde, aynı alan için sadece 1,5-2 litre su tüketimiyle etkili bir ilaçlama sağlar.”

Zirai insansız hava araçları, çiftçilerin su tüketimini önemli ölçüde azaltarak tarımsal ilaçlama süreçlerini daha etkin hale getirildiği anlatıldı.