Kameralı drone fiyatları

Kameralı drone fiyatları


Üzerinde termal kamera bulunan ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen kameralı drone fiyatları drone’un özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bir drone’un havada ne kadar süre kalması gerektiği, rüzgara karşı duruşu, ne kadar mesafeden kontrol edilebileceği fiyat belirleyen kriterler arasındadır. Ya da ne kadar uzaklıktan canlı görüntü aktarımı yapabileceği gibi özellikler göz önünde bulundurularak kameralı drone seçimi yapabilirsiniz. Bunların yanında insansız hava aracınızı hangi alanda kullanacağınız da oldukça önemlidir. Bir drone’un çarpmaya karşı sensörünün var olup olmaması veya ne kadar ağırlık taşıyabileceği, havadaki kontrol istikrarı drone’a ait önemli özellikler içinde yer alır. Bunun gibi özellikler drone’un fiyatını belirlemektedir.

Günümüzde birçok sektörde insanlara kolaylık sağlayan drone’lar, kullanılacağı alana göre tercih edilmelidir. Örneğin; tarımsal amaçla kullanılması gereken bir drone’un tank kapasitesi, ilaçlama ya da sulama özelliği gibi detayları bulunmalıdır. Bunun yanında fotoğrafçılık veya film sektöründe bir drone’a ihtiyaç varsa drone’un ön planda olması gereken özelliği kamera sistemi olacaktır. Güvenlik güçlerinin kullandığı insansız hava araçlarında dikkat edilmesi gereken en önemli özellik ise termal kameradır. Bu kameralar canlıların vücut sıcaklığını görerek bulundukları yerleri tespit edebilir. Arama kurtarma faaliyetlerinde de oldukça önemli olan bu özellik drone’un diğer özelliklerinin önüne geçebilmektedir.

İnsansız hava araçları, tasarlandıkları ilk zamanlarda üzerlerinde kamera bulundurmuyordu. Bu nedenle gövdelerini Go Pro aksiyon kameralar bağlanıyordu. Daha sonra bazı modellerde titreşimi engelleyen gimbal sistemleri ve dahili kamera drone’lara eklendi. Bu durum dronların daha aktif olmalarını sağladı. Bahsedilen bu özellikler sayesinde kameralı drone fiyatları da farklılık göstermeye başlamıştır.

DJI Marka Kameralı Drone Modelleri

DJI, drone pazarının %70’inden fazlasını oluşturan Çin merkezli bir teknoloji şirketidir.   Ticari ve sivil drone endüstrisinde dünya lideri olan bu firma, 2006 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. DJI, havadan fotoğraf sistemleri ve el tipi stabilizatörlerde uzmanlaşmış bir markadır. DJI;  drone, fotoğraf makinası gimbali, telefon gimbali ve aksiyon kamera kategorilerinde cihazlar üretmektedir. Markanın popüler kameralı ürünleri şunlardır:

DJI Mini 3

DJI Mini 3, macera için üretilmiş kompakt, ultra hafif bir drone kameradır. Uzatılmış pil ömrü, zengin ayrıntılara sahip 4K HDR video ve sosyal medya için optimize edilmiş çekimler için Gerçek Dikey Çekim gibi özelliklere sahiptir.

Katlanabilir tasarımı ve 249 g’ın altındaki ağırlığı bulunur. Standart akıllı uçuş bataryası 38 dakika artı 51 dakikadır. Hem gündüz hem de gece gerçeğe yakın renklerle 4K HDR’de kayıt yapabilir. Mini 3’ün kamerası, çift doğal ISO ve çip düzeyinde HDR teknolojisine sahip 1/1,3 inç CMOS sensörle donatılmıştır. Gün boyunca, daha derin ve daha nüanslı görsel sonuçlar için vurgu ve gölge ayrıntılarını yakalar. Gün geceye dönerken bile net ve canlı bir şekilde çekim yapmaya devam edebilir.

Doğrudan Wi-Fi bağlantısını destekler, böylece hızlı bir şekilde düzenleyebilir ve tek dokunuşla göz alıcı videolar oluşturabilirsiniz. Çekimlerinizi indirmenize gerek kalmadan akıllı telefonunuzun depolama alanından tasarruf edebilirsiniz.

LightCut, dinamik tilt-shift gibi yaratıcı hava içeriği için çok çeşitli şablonlar sunar. Şablonlar, hem yatay hem de dikey yönlere uyum sağlar.

DJI O2 dijital video iletimi ile donatılmış Mini 3, güçlü parazit önleme özelliğine ve maksimum 10 km’lik bir iletim aralığına sahiptir ve daha net bir şekilde keşfetmenizi ve yakalamanızı sağlar.

Panorama, Geniş Açı, 180° ve Sphere panorama fotoğraflarını destekler. Otomatik Kalkış işlevi, uçuş yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olur.

Ana Sayfaya Dönüş (RTH) işlevi Akıllı RTH, Düşük Pil RTH ve Arızaya Dayanıklı RTH’yi içerir. Bu, uçağa sinyal düşmesi veya düşük pil gibi durumlarda otomatik olarak başlangıç ​​noktasına dönmesi talimatını verir. Uçak, sabit ve doğru bir şekilde gezinmek için GNSS’yi aşağı görüş sistemi ve kızılötesi algılama sistemi ile birleştirir, böylece güvenle uçabilirsiniz. Özellikleri incelendiğinde DJI Mini 3’ün piyasadaki fiyatının 559 USD’den başladığı görülmektedir.

DJI Mavic 3

İkonik İsveç markası Hasselblad, L2D-20c hava kamerasını yalnızca DJI Mavic 3 için tasarlayıp üretmiştir. Ayrıca kamerayı kompakt bir alana profesyonel düzeyde 4/3 CMOS yerleştirmiştir. Hem donanım performansına hem de yazılım algoritmalarına uygulanan sıkı Hasselblad standartları, görüntüleme kalitesini tamamen yeni bir düzeye taşır. Bunun yanında Mavic 3, Hasselblad Doğal Renk Çözümüne sahiptir.

Bu drone, daha büyük bir sensör boyutu ile düşük ışıkta görüntülerin temiz kalmasını sağlar. Mavic 3, yalnızca yüksek çözünürlük ve çerçeve hızlarında hava videoları kaydetmekle kalmaz. Aynı zamanda 10 bit D-Log renk profili ile 1 milyara kadar renk yakalar.

Mavic 3 Cine, profesyonel yaratıcılar için kapsamlı seçenekler sunar. Maksimum 3.772 Mbps veri hızıyla Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 ve Apple ProRes 422 LT kodlamayı destekler. Ayrıca, profesyonel film çekmeyi ve oluşturmayı daha da kolaylaştırmak için dahili 1 TB SSD ve 10 Gb/sn ışık hızında veri kablosuyla birlikte gelir.

28x Hibrit Yakınlaştırma ve 162 mm, f/4.4 özellikleri ile Tele Kamerası mevcuttur. Tele Kamera Pro Modu ile Mavic 3’ün tele kamerası manuel parametre ayarlamalarını ve RAW fotoğrafları destekler.

Mavic 3, mümkün olan en iyi çekimleri yapmaya odaklanabilmeniz için çarpışmasız uçuşun keyfini çıkarmanıza yardımcı olur. Çoklu geniş açılı görüş sensörleri, her yöndeki engelleri hassas bir şekilde algılamak ve bunlardan kaçınan güvenli bir uçuş rotası planlamak için yüksek performanslı bir görüş bilgi işlem motoruyla sorunsuz bir şekilde çalışır.

Sürekli olarak kontrol çubuklarına basmak zorunda kalmadan Mavic 3’ü herhangi bir yöne uçmak için kontrol edebilirsiniz. Cihazın 46 Dakika, uzatılmış uçuş süresi; 15 km, video iletim aralığı; 1080p/60fps, FHD yüksek kare hızı bulunur. DJI Mavic 3’ün kameralı drone fiyatları incelendiğinde 2.049 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu görülmektedir.

DJI Mavic 3 Classic

Çok Yönlü Engel Algılama, 15km HD Video İletimi, Gelişmiş RTH sistemi bulunan DJI Mavic 3 Classic; 4/3 CMOS Hasselblad Kameraya sahiptir. 5.1K HD Video ve 46 Dakikalık Maksimum Uçuş Süresi bulunur. Diğer teknik özellikleri şu şekildedir:

  • 20 MP-etkin pikseller,
  • 12 bit ham-Görüntü Renk Derinliği,
  • 8 Duraklar-Yerel Dinamik Aralık,
  • f/2,8-f/11-Ayarlanabilir Açıklık,
  • 24mm-Eşdeğer Odak Uzaklığı,
  • VDAF-Görüş Algılama Otomatik Odaklama Teknolojisi

Hasselblad Doğal Renk Çözümü (HNCS): Tıpkı diğer Hasselblad fotoğraf makineleri gibi, L2D-20c lens de katı standartları benimser ve gömülü HNCS ile sensörün her pikseli kalibre edilir.

Mavic 3 Classic, Mavic 3-Serisi pillerle uyumludur ve 40 dakika havada asılı kalma süresi ve 46 dakika uçuş süresi sağlar. APAS 5.0 ile Mavic 3 Classic, uçarken sürekli olarak her yöndeki nesneleri algılar ve onları hızlı ve sorunsuz bir şekilde atlar.

Desimetre düzeyinde yüksek hassasiyetli konumlandırma, Mavic 3 Classic‘i gezinirken son derece kararlı hale getirir. Bu, yalnızca daha net uzun pozlamalı çekimler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha akıcı hızlandırılmış videolar kaydetmeye de yardımcı olur.

Gelişmiş RTH ile her zaman yüksek bir notla bitirin. Bu güncellenmiş otomatik geri dönüş işlevi, Mavic 3 Classic’in başlangıç ​​noktasına giden en uygun rotayı otomatik olarak belirlemesini ve bunu hızlı bir şekilde yürütmesini sağlar.

Kontrol çubuklarına sürekli basmak zorunda kalmadan Mavic 3 Classic’i herhangi bir yöne uçmak için kontrol edebilirsiniz. Waypoint Flight işlevi, otomatik uçuş deneyimini yeni zirvelere taşır. Mavic 3 Classic, kullanıcı tarafından önceden ayarlanmış yol noktalarına göre otomatik olarak bir uçuş rotası planlayabilir ve rotaları tam olarak tekrarlayabilir.

15 km’ye varan iletim mesafesiyle gönül rahatlığıyla daha uzaklara ve daha dengeli uçabilirsiniz. O3+ iletimi, 1080p/60fps canlı yayın iletebilir. Bu, kamera görüntüsünün, kameranın gerçekte kaydettiklerine yakın özelliklerde görüntülendiği anlamına gelir.

Kliplerin hızlı önizlemesi ve çekimi indirmek zorunda kalmadan yapay zeka tabanlı Tek Dokunuşla Düzenleme için Mavic 3 Classic’i kablosuz olarak telefonunuzdaki LightCut uygulamasına bağlayabilirsiniz. Bunun yanında cihaz, MasterShots için özel olarak hazırlanmış şablonları kullanma imkanı sunar. DJI Mavic 3 Classic fiyatları 1,599 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Not: Drone uçurmak için mutlaka drone ehliyeti almanız gerekmektedir. Bu doğrultuda Türkiye’nin uzaktan eğitim verme lisansına sahip kurumuyuz. Detaylı bilgi için bizlerden destek alabilirsiniz.

DJI Avata

Avata’yı gözlük ve hareket kontrol cihazıyla birleştirdiğinizde, uçuş herkes tarafından erişilebilir hale gelir. Kompakt ve hafif olan DJI Avata, dar alanlarda çeviktir. Yerleşik pervane koruması, Avata’nın bir nesneyle temas etmesi durumunda geri sekebileceği, havada kalabileceği ve uçmaya devam edebileceği anlamına gelir.

RockSteady 2.0 ve HorizonSteady ile çekimlerinizi sabit tutabilirsiniz. Bu drone, kamera sarsıntısını azaltarak ve pürüzsüz ultra HD video sağlayarak sinematik olasılıklar dünyasının kapılarını aralar. HorizonSteady, sinematik efektler için çekimlerinizi düz bir ufka kilitler.

D-Cinelike renk modunda çekim yaparak gelişmiş renk derecelendirme ile çekimlerinizi öne çıkarabilirsiniz.

DJI Avata; dayanıklı çerçeve, hasar riskini azaltarak size daha fazla güvenlik sunar. Yeni kanallı aerodinamik tasarım, güç verimliliğini optimize ederek 18 dakikaya kadar etkileyici bir uçuş süresi sağlar.

Yerleşik pervane korumasına ek olarak Avata, daha da fazla güvenlik için aşağı yönlü dürbün görüşü ve ToF kızılötesi algılama özelliğine sahiptir. Bu sensörler aşağıdaki engelleri algılar ve Avata’nın alçak irtifa veya iç mekan uçuşunu gerçekleştirir.

Hareket kontrol cihazının Acil Durum Freni düğmesi, bir düğmeye dokunarak anında durmanızı sağlar. Ve RTH desteğiyle, pil zayıfladığında veya sinyal kesildiğinde ek koruma elde edersiniz. Ayrıca ani durmayı gerektiren bir durumla karşılaşırsanız Acil Durum Freni düğmesi sayesinde Avata yerinde durarak olası kaza riskini azaltır.

DJI Avata, her biri farklı olasılıkların kilidini açan birden fazla uzaktan kumanda cihazıyla uyumludur. Uçuş simülatörü, becerilerinizi geliştirmek veya zenginleştirilmiş görsel efektler ve yeni fırsatlar sunacak farklı kontrol modlarımızı denemek için tasarlanmıştır.

DJI Avata’nın kameralı drone fiyatları incelendiğinde 1.168 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu görülmektedir.

DJI Mini 3 Pro

Mini boyutlu DJI Mini 3 Pro, taşınabilir olduğu kadar güçlüdür. 249 g’dan daha hafif olması ve iyileştirilmiş güvenlik özellikleriyle yalnızca düzenleme dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda serisinin en güvenlisidir. 1/1,3 inç sensör ve üst düzey özelliklerle Mini uçmanın ne demek olduğunu yeniden tanımlar.

Mini 3 Pro, her uçuştan daha fazlasını elde etmek için optimize edilmiş tamamen yeni bir görünüme sahiptir. Daha büyük pervaneler, aerodinamik gövde eğimi ve güçlü bir engel algılama sistemi ile aerodinamik tasarım, daha fazla uçuş süresi ve güvenlik sağlar. Yeniden tasarlanan gimbal, düşük açılı çekimler ve Gerçek Dikey Çekim için daha geniş bir dönüş aralığı sunarak sonsuz yaratıcı fırsatlar sunar.

Hareket halindeki yaratıcılar için sorunsuz kullanım çok önemlidir. 249 g’dan hafif olan Mini 3 Pro, çoğu ülke ve bölgede kayıt gerektirmez. Katlanabilir ve kompakt tasarım, onu bir sonraki doğa yürüyüşünüzde, plaj gününüzde veya doğaçlama hafta sonu tatilinizde yanınızda taşımayı da kolaylaştırır. 34 dakikaya varan uzatılmış uçuş süresiyle çevrenizdekileri daha fazla yakalar.

DJI Mini 3 Pro, çok çeşitli aydınlatma koşulları ile özel olarak tasarlanmış bir üründür. 1/1,3 inç CMOS sensör, çift doğal ISO özelliğine sahiptir ve HDR çekimin doğrudan çıkışını destekler. Vurgularda ve gölgelerde daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkarmak için her görüntü daha yüksek bir dinamik aralıkla zenginleştirilir.

D-Cinelike Color modu, kurgulama sırasında size daha zengin renk olanakları ve daha fazla esneklik sunarak daha fazla görsel bilgi sağlar. Üç Yönlü Engel Algılama özelliği ile DJI Mini 3 Pro; ileri, geri ve aşağı çift görüş sensörleri ve tamamen yeni bir uçak tasarımı ile donatılmıştır. Bu durum daha geniş bir algılama aralığı ve gelişmiş güvenlik sunar.

Gelişmiş Pilot Yardım Sistemleri (APAS 4.0 , uçağın uçuş yolundaki nesneleri gerçek zamanlı olarak algılar. Bu, DJI Mini 3 Pro’nun karmaşık ortamlarda bile engellerden kaçınmasını sağlar. DJI Mini 3 Pro, DJI O3’te ileri seviyede bir video iletim sistemine sahiptir.

12 km’ye kadar mesafelerde 1080p/30 fps canlı yayın sağlar. Şehir manzaralarından açık hava maceralarına kadar her zaman net ve güvenilir bir canlı yayınla uçuş yapabilirsiniz. Geniş açılı, 180°, Dikey ve Küre panorama çekimleriyle her türlü manzaranın enginliğini yakalayabilirsiniz.

Kreasyonlarınızı paylaşmaya anında hazır olan Mini 3 Pro, 25 Mbps’ye kadar yüksek hızlı Wi-Fi indirmelerini destekler. DJI Mini 3 Pro’nun kameralı drone fiyatları araştırmasında 759 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu bilinmektedir.

Shark havacılık olarak kameralı, hobi, tarımsal ve endüstriyel drone satışı yapmaktayız. Bu noktada hem saha eğitimi hem de drone lisansı vermekteyiz.

Yorumlar Kapalı.