Yalvaç Ziraat Odası Zirai Dron Tanıtımı

       Isparta İl Özel İdaresi’nin de desteğiyle SHARK Havacılık’tan satın alınan zirai amaçlı drone aracı, dün sabah saatlerinde Ziraat Odası tarafından düzenlenen bir program ile Yalvaçlı çiftçilere ve köy muhtarlarına tanıtıldı.

Programa Isparta İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu ve diğer Özel İdare çalışanları da katıldı. Tarımsal üretimin en zorlu uygulamalarından biri olan zirai ilaçlama, gübreleme, hastalık ve zararlılar ile mücadele için son yıllarda geliştirilen ve yaygın hale gelen zirai insansız hava aracının tanıtımı için düzenlenen programa katılanlar, SHARK Havacılık Kurucu Ortağı Şaban Abur tarafından bilgilendirildi.

          Şaban Abur, “Günümüzde traktörle yapılan ilaçlama ve gübreleme işlemlerinin üreticiyi ekonomik olarak çok zorladığını biliyoruz. Üreticinin drone teknolojisini kullanmasıyla birlikte daha az zamanda, daha ekonomik olarak ve bir başka noktada daha az su kullanarak işlerinin kolaylaştığını görüyoruz” dedi.

         Shark Havacılık Kurucu Ortağı Şaban Abur ile birlikte İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, yaptığı kısa açıklamada çiftçilere büyük kolaylıklar sağlayacak zirai drone araçlarının tüm köylerde yaygınlaştırılması gerektiğini ve bu konuda proje geliştirecek kişi ya da kurumları destekleyeceklerini ve başarılı olmalarını dilediğini ifade etti.