Shark Orta Boy İcon 2
Shark Orta Boy İcon 2

MERAK ETTİKLERİNİZİ

BİZE SORUN

Tarımsal Zirail İlaçlama Dronları,  Hobi Dronları, Yedek Parça, Eğitim ve Satış sonrası hizmet gibi aklınıza takılan tüm sorularda bizlerden ücretsiz destek alabilirsiniz. Sayfamızda yer alan sık sorulan soruları inceleyerek de genel olarak merak edilenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Drone Kullanmayı Nasıl Öğrenebilirim?

Shark Havacılık olarak Drone Teknolojisini tarım başta olmak üzere bir çok sektöre ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu noktada satışını yaptığımız Drone'ların sadece Teorik değil, aynı zamanda sahada eğitimlerini vermekteyiz. Eğitim sonrası Teknik Servis, Pilotluk Lisansı ve Yedek Parça gibi hizmetlerimiz de mevcuttur.

İlaçlama Dronunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle satın alma sonrası dikkat edilmesi gerekenleri sahada uygulamalı olarak sizlere anlatmaktayız. Bununla birlikte operasyon öncesi Drone Kollarının tam sıkılıp sabitlenmesi, yükseklik ayarı, haritalama, programlama ve görev ataması dikkat etmeniz gereken konular arasındadır. Drone uçuşunu otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Ancak bununla birlikte gözünüzü kumandadan ayırmamanız gerekmektedir.

İlaçlama Dronu İçin Hangi Belgeler Gerekli?

İhtiyacınız olan Lisans Drone'nun ağırlığına ve kullanım amacına göre değişmektedir. Bünyemizde İHA 0/1/2 Tüm pilotluk eğitimi ve lisansları verilmektedir. Bu eğitimlerin alınması zorunludur. Detaylı bilgi için SHGM sayfasını inceleyebilir ve satın almış olduğunu Drone için kayıt açabilirsiniz.

Drone Uçurmak İçin İzin Gerekli mi?

500 gram ve üzerinde Drone ve İHA uçurmak için SHGM sistemine kayıt olunup, onay alınması zorunludur. Ayrıca Serbest bölge yani yeşil alan dışına kalan tüm bölgeler için de uçuş izni almanız gerekmektedir.

Drone ile Tohumlama Yapmak Mümkün mü?

İlaçlama yapılan Dronlarda püskürtme tankı bulunmaktadır. Drone ile tohumlama yapmak için serpme tankı kullanılması gerekir. Değişim yaparak tohumlama yapabilirsiniz.

İlaçlama Dronelarının Kapasitesi Kaç Litredir?

DJI Türkiye yetkili bayisiyiz. Zirai Drone olarak T10, T30 ve T40 satışı yapmaktayız. Bu rakamların ilaçlamanın litre cinsinden kapasitesini belirtmektedir. İlaçlama performansını arttırmak için batarya sayısını arttırarak daha uzun süre çalıştırabilirsiniz.

SHARK Havacılıktan Sürekli Destek Alabilir miyim?

Türkiye'de DJI yetkili bayisi olup, en çok Showrooma sahip olan tek bayiyiz. Bizim amacımız sadece satmak değil, aynı zaman öğretmektir. Bu noktada bizlere her zaman arayabilir, takıldığınız noktalarda bilgi alabilirsiniz.

BİZE YAZIN